O našem klubu

Jsme neformální klub majitelů a příznivců vozů Ford EXPLORER. Samotné rozhodnutí koupit toto auto znamená pro každého něco jiného. Někdo má prostě rád americká auta, jiný zase ocení vlastnosti a auto je pro něj dobrým pomocníkem, pro někoho je to životní styl a jiný zase ocení bezkonkurenční poměr cena – užitná hodnota. Všechny nás ale spojuje jedno, a to, že v našich krajích koupit Explorera, znamená „jít proti proudu“.

A protože je Explorer u nás „exot“, přináší to s sebou i určité komplikace, které spočívají v tom, že servisů, kde jsou schopni se o tato auta postarat, je velmi málo a stejně tak je málo těch, kteří tato auta opravdu znají a jsou schopni alespoň poradit. Pokud by vás napadlo, že když je autorizovaní prodejci u nás, byť jen krátce, prodávali (2. generaci – U2), budou je umět ve značkových opravnách servisovat, mýlíte se. Přijet do takového servisu s Explorerem je skoro to samé, jako tam přistát s létajícím talířem.

Bohužel se setkáváme s tím, že si někdo Explorera koupí, nedokáže zajistit odpovídající servis, nebo se snaží auto všelijak upravit. Následně zjistí, že se mu to nedaří a tak auto jen tak na venek „poladí“ a prodá. Tohle všechno samozřejmě neprospívá dobrému jménu těchto aut, která si rozhodně nezaslouží nálepku „nespolehlivého amerického křápu“ jen proto, že s ním někdo v našich končinách prostě neumí zacházet a nerozumí mu. A to je právě hlavní důvod, proč vznikl náš klub. Jeho zakladatelé došli k poznání, že si na srazech vozů Ford v podstatě nemohou s ostatními o svém autě popovídat. No řekněte sami, jak majitel velkého SUV s velkým benzinovým motorem a klasickou automatickou převodovkou řeší něco s majitelem Fiesty, Mondea, nebo Focusu....

A tak vznikl nápad založit klub majitelů a příznivců tohoto auta. Záměrem bylo soustředit na jedno místo majitele Explorerů a vzájemně si vyměňovat zkušenosti a rady, které nám pomohou v provozování našich aut. A povedlo se. Dnes jsou mezi námi mnozí, kteří by si buď Explorera nekoupili, nebo by jej dávno prodali a díky klubu jej úspěšně provozují. Někteří dokonce nezůstali jen u jednoho kousku a pořídili si další. Časem se však náš klub vyvinul v něco víc, než se původně předpokládalo. Pořádáme srazy, kde probereme všechny naše bolístky, a předáme si rady a zkušenosti. Za dobu trvání klubu zde vznikla mnohá přátelství, a tak se na naše srazy těšíme, protože si užijeme prima víkend. Své kouzlo mají srazy také v tom, že to nejsou a jistě nikdy nebudou masové akce, protože masové rozšíření Fordu Explorer v ČR prostě nehrozí. Pokud byste se rozhodli pro koupi Explorera, rádi vás mezi námi uvítáme a poskytneme veškerou naši podporu.

A protože komunikace je základ, pomáhají nám i tyto web. stránky, které, stejně jako klub, prošly určitým vývojem a jsou již třetí, a doufáme, že poslední verzí. Tak ať se vám líbí a pokud byste se rozhodli pro koupi Explorera, budete mít naši plnou podporu. Pokud ne, tak jste se alespoň dozvěděli něco nového.